O naší firmě

Jsme malá firma, zabývající se zakázkovou výrobou kuchyňských linek, vestavěných skříní a dalšího nábytku. Tvoříme atypický nábytek, tvarově i barevně na přání zákazníka. Naše práce splňují i ty nejnáročnější kritéria. Pracujeme s ušlechtilými materiály, kombinujeme nadčasový design s precizním provedením. Reference spokojených zákazníků hovoří samy za sebe.

Naše práce naleznete na serveru NejRemeslnici.cz.

Pokud máte zájem o spolupráci, uvítáme Vás v naší vzorkovně.

Naše firma v médiích

PR časopis Schachermayer

Vondrich.cz

MF DNES: Doma Dnes

Vondrich.cz Vondrich.cz

Článek o bytě naší klientky. Realizace v jejím bytě naleznete v této referenci a také zde a zde.

Něco z historie

Zatím neprověřené zprávy hovoří o tom, že Vondřichové byli vladykové, tedy nižší šlechtici, jejichž erb je potvrzen v erbovních knihách v Miláně. Rod pochází z Hořovic, kraje známého zpracováním železa a tedy plném řemeslníků, kteří působili v tomto oboru. Tři bratři – František, Josef a nejmladší Augustin (narozen roku 1838) se po vyučení postupně vydali na zkušenou na vandr. Všichni pracovali v dílnách barona Ringhoffera v Praze, kde se postupně usadili. Nejstarší František byl kovářem, Josef v Libni pilníkářem, Augustin v Karlíně nástrojařem. Pokud je známo, právě Augustin se vydal do Prahy jako první, a to roku 1863.

Asi nejznámějším zástupcem rodu byl jeho jmenovec, Augustin Vondřich. Žil v letech 1880 až 1958, byl výjimečnou osobností, proslavený v cyklistice i v motorizmu. Jeho bratranec Václav vyhrál v roce 1905 ve Francii mezinárodní motocyklový závod Coupe International. Augustin Vondřich se upsal cyklistice. Byl závodník, později prodejce a výrobce kol vlastní značky AVON (Augustin VONdřich), vydavatel časopisu Cyklista, mecenáš, organizátor závodů a také milovník cyklistické historie a historických jízdních kol. Od roku 1922 je začal jako jeden z prvních v Evropě cílevědomě sbírat. Svoji kolekci velkoryse věnoval Národnímu technickému muzeu. Velká část kol, vystavených v NTM v Praze na Letné pochází z tohoto daru.

Menu